Cambridge Study a naše story

Jmenuji se Viktor Kolář a jsem spoluzakladatelem vzdělávací agentury Cambridge Study, kterou jsme v říjnu v roce 2010 založili spolu s mým společníkem Jurajem Smolkou v Cambridge, Velké Británii.

V Cambridge jsme oba studovali a pracovali už několik let a naším hlavním cílem bylo pomoci studentům z Čech a Slovenska dostat se na kvalitní vysoké, střední a jazykové školy v Anglii. Později jsme začali spolupracovat i s vysokými školami v dalších evropských zemích, které nabízejí vzdělávání v angličtině.

Během života v Cambridge jsme se náhodně setkávali s jinými krajany, kteří přišli na kurz angličtiny a studovali na některé z početných jazykových škol, které ve městě sídlí. No velmi rychle jsme pochopili, že “není všechno zlato, co se třpytí” a ani jazykový pobyt v Cambridge, městě proslaveném kvalitním vzděláváním, není zárukou kvality ve výuce a dobré péči o studenty. Proto jsme se rozhodli při zakládání agentury spolupracovat jen s kvalitními školami, na které jsme dostali doporučení od lidí z branže a samotných klientů.

Po střední škole vycestoval za poznáním jiných zemí a kultur. Zůčastnil se jazykového kurzu v USA, kde celkově pobyl téměř 3 roky. Poté absolvoval univerzitní studium ve Velké Británii, kde žil 8 let a kde získal zkušenosti se zahraničním vzděláváním a péčí o mezinárodní studenty a kde se zrodil nápad pro založení Cambridge Study.

Více o mě >