VIA University Collegevie-college

VIA je největší vyšší odbornou školou a třetí největší vzdělávací institucí v celém Dánsku. Hlavním záměrem VIA je poskytování plnohodnotného bakalářského vzdělání. VIA čítá více jak 20 000 studentů, cca 2 000 zaměstnanců a 8 kampusů.

Spojením pěti vzdělávacích institucí s dlouholetou tradicí vznikla VIA University College, která nabízí širokou škálu kurzů a programů z různých oblastí. Veškeré programy jsou akreditovány systémem EVA (dánský evaluační institut). VIA se řadí mezi nejvíce mezinárodně zaměřené vzdělávací instituce v celém Dánsku, na základě jejích aktivit, počtu plnohodnotných programů, počtu studentů na výměném pobytu a míry popularity její letní školy. Všechna tato pozitiva jsou koneckonců shrnuta v názvu školy VIA, který znamená v angličtině i dánštině ve volném překladu “prostředník na půli cesty“.

Proč si vybrat VIA University College?

 1. Přední poskytovatel bakalářských programů v Dánsku.
 2. Polovina všech bakalářských programů je v angličtině.
 3. Škola si zakládá na úzké spolupráci z firmami a organizacemi z jednotlivých oborů.
 4. Celkem 18 výzkumných center a programů.
 5. 18 500 studentů, z toho 2 500 zahraničních.

 

Studijní obory

 • Bakalářské obory: AP Degree Marketing Management, BA Architectural Technology and Construction Management, BA Civil Engineering, BA Global Business Engineering, BA Mechanical Engineering, BA Value Chain Management, BA Value Chain Management, BA Global Business Engineering, BA (Hons) ICT Engineering.
 • Magisterské obory: Nursing Practice.

Podmínky pro přijetí na bakalářské studium

 • AP programy: Relevantní předchozí vzdělání – ViA akceptuje přihlášky od mezinárodních studentů, kteří absolvovali min 12 let studia na základní a následně střední škole – zakončené závěrečnou zkouškou a vysvědčením o jeho ukončení (nutno doložit). Dále budou hodnoceny kromě známek i další relevantní zkušenosti a kvalifikace – pobyty v zahraničí, pracovní zkušenosti, motivace ke studiu. Uchazeči mohou být případně pozváni k příjimacímu pohovoru.
 • Jazykové požadavky: jazyková vybavenost na úrovni IELTS 6.0 na základě mez. uznávaného testu (IELTS, TOEFL, TOEIC…), Skype interview – po zhodnocení všech potřebných náležitostí bude student případně přizván k interview přes Skype, kde bude prověřena jeho aktivní znalost jazyka a motivace ke studiu.
 • Specifické požadavky: u každého oboru mohou být speciální požadavky k přijetí, jako ukončený AP program vztahující se k oboru, na který se uchazeč hlásí, pozn. všichni uchazeči budou posuzováni individuálně na základě přihlášek a dalších relevantních zkušeností (pobyty v zahraničí, další kvalifikace, pracovní zkušenosti atp.).

Podmínky přijetí na magisterské studium

 • Certifikát o jazykové znalosti na úrovni B +
 • Min bakalářský titul uznávané univerzity v oboru, o jehož přijetí si uchazeč žádá.
 • Některé obory mohou mít další specifické požadavky.

Ubytování

 • Velký výběr různých typů ubytování, od zařízených po nezařízené.
 • Cena ubytování v rozmezí od 1 400,- do 3 000,- DKK za měsíc.

]

 

Kde VIA vlastně je?

Jak to na VIA vypadá?