Via Design – Campus Herningvia-university

Via Design je největší akademií zaměřující se na oblast módního průmyslu, designu a businessu ve Skandinávii. Jako jediná škola svého druhu propojuje všechny oblasti tohoto průmyslu od tvorby po samotný prodej/obchod. Via Design čítá více jak 1 400 studentů specializujících se na módu, textil, design nábytku a vybavení interiérů. Škola se nachází v relativně malém městě Herningu. Herning je cetrem fair trade a dánských kongresů.

Via Design se pyšní velice silnou vazbou na organizace z oblasti módy a životního stylu, se kterými dlouhodobě spolupracuje. Mezi širokou škálu partnerů se mimo jiné řadí např. Jack & Jones, VERO MODA, MAMA LICIOUS, PIECES, SELECTED, ONLY atd. Škola se skládá z 5 architektonicky krásných budov, které skrývají plně vybavené ateliéry a učebny, plně k dispozici všem studentům 24/7. Dále se mohou studenti těšit z knihkupectví, trend studia, fitness centra a mnoho dalšího. Škola dále poskytuje také širokou škálu mimoškolních aktivit (kavárny, noční život, sportovní kluby…) a mezinárodní studentské centrum, které má urychlit proces zapojení studenta do běžného života v Herningu.

Proč si vybrat Via Design?

  • Jedinečné programy zaměřené na oblast módy, textilu, design nábytku a vybavení interiérů.
  • Dlouhodobá spolupráce s firmami z oblasti módy a životního stylu (např. Jack & Jones, VERO MODA, MAMA LICIOUS, PIECES, SELECTED, ONLY apod.) – studenti mají možnost s těmito mezinárodními značkami spolupracovat.
  • Mezinárodním studentům je po celou dobu studia k dispozici mezinárodní studentské centum, které urychluje proces začlenění jednotlivých studentů a pomáhá při jejich cestě studiem.
  • Via Design poskytuje inspirativní, moderní mezinárodní prostředí, které dává prostor kreativitě a osobnímu rozvoji.
  • Velká komunita zahraničních studentů – téměř 1/3 z celkového počtu.

 

Studijní obory

  • AP diploma Design – fashion, AP diploma Pattern Design – Fashion, AP diploma Purchasing Management – Fashion, AP diploma Retail Design & Management – fashion and furniture, AP diploma Branding & Marketing Management – fashion and furniture, BA Materials Science and Product Design.
  • Top-up Design – Fashion, Top-up Pattern Design Fashion, Top-up Purchasing Management – Fashion, Top-up Branding & Marketing Management – Fashion & Furniture, Top-up Retail Design – Fashion & Furniture, Top-up Retail Management – Fashion & Furniture, Top- up Entrepreneurship, Top-up Communication & Media Strategy.

Podmínky pro přijetí na bakalářské studium

  • Ukončeno relevantní předchozí vzdělání (mezinárodně uznávaná instituce vyššího vzdělávání) – všichni studenti by měli projít kurzem matematiky a ekonomie na úrovni C dle dánských kritérií, totéž v AJ na úrovni B, jazykové znalosti – certifikace jazykové vybavenosti (IELTS 6.0, TOEFL, CAE, Oxford Placement text, Oxford Online Test, TOEIC, pohovor po Skypu (motivace a schopnost se vyjadřovat v aj).

Ubytování

  • V kampusu je několik různých ubytovacích zařízení, všichni studenti si žádají o ubytování skrz https://www.lejehuset.dk/.
  • Velký výběr různých typů ubytování, od sdílených pokojů po samostatné byty.

]

Kde Via Design vlastně je?

Jak to na Via Design vypadá?