HZ Universityhz

HZ University of Applied Sciences čítá přibližně 4 900 studentů. Je silně mezinárodně orientovaná (cca 500 z nich přichází ze zahraničí ) a řídí se heslem ‘where students matter‘. V roce 2014 byla tato univerzita na základě výsledků průzkumu ‘Keuzegids Hoger Onderwijs 2014’ (Study Choice Guide 2014) prohlášena za nejlepší multidisciplinární univerzitu aplikovaných věd.

HZ University of Applied Sciences je institucí vyššího vzdělávání a je situována na krásném pobřeží Zeeland na jihozápadě Holandska. Budova školy se nachází v kulturním centru Vlissingen, jehož příjemné prostory poskytují místo pro osobní rozvoj, vzájemný respekt a profesionální přístup. HZ se na přední příčky nejlepších univerzit řadí díky své dostupnosti, kvalitě a malým studijním skupinám jednotlivých kurzů. Dále je oceňována za dobře vybavené posluchárny, příjemné pracovní/studijní prostředí a technickou vybavenost celé školy. Škola se vyznačuje osobitým přístupem k jednotlivému studentovi a možnostmi přizpůsobení si studijního plánu podle potřeb jednotlivce, čímž dokonale připraví na budoucí kariéru každého. Univerzita si klade za cíl, aby její studenti byli po absolvování školy schopni obstát v dnešním světě a multikulturní společnosti.

Proč si vybrat HZ University?

 • Několik z vyučovaných bakalářských programů na této univerzitě se řadí na žebříčku v porovnání s ostatními v zemi mezi nejlepší.
 • Programy jsou šité individálně na míru jednotlivci.
 • HZ je uznávána za svůj osobitý přístup k jednotlivým studentům – kurzy jsou pořádané v malém počtu a student má dostatečný prostor k aktivitě.
 • Situováno na krásném holandském pobřeží, blízko k Paříži a Amsterdamu.
 • Jediná škola v Holandsku, která dotuje svoje studenty pomocí stipendií.

 

Studijní obory

 • Bakalářské programy – BBA International Business and Management Studies, B.WM Water Management/Aquatic Eco Technology, BBA International Business and Management Studies (fast-track), B.WM Water Management/Aquatic Eco Technology (fast-track), BBA Vitality & Tourism Management, BSc Civil Engineering, BSc Water Management/Delta Management, BSc Industrial Engineering Management/International Maintenance Management, B.AS Chemistry, B.AS Chemistry (fast track), BSc Logistics Engineering, BA International Business and Languages.

Podmínky pro přijetí na bakalářské studium

 • Přechozí vzdělání – minimum ukončené středoškolské vzdělání (odpovídá 12 letům studia).
 • Jazykové znalosti – anglický jazyk na úrovni “B” (některé programy požadují level “A”) – TOEFL, IELTS, Cambridge ESOL examinations, CEFR validated English language course. Pozn. někteří uchazeči mohou spadat k výjimkám, které nemusí předkládat cerftifkát o jazykových znalostech.
 • Specifické požadavky u jednotlivých programů např. matematika, fyzika, geo vědy, chemie, biotechnologie, historie, světová ekonomika aj.
 • Některé obory mohou mít další specifické požadavky.

Ubytování

 • Velký výběr různých typů ubytování, od sdílených pokojů po samostatné byty.
 • Cena ubytování v rozmezí od 250 EUR za měsíc.

]

Kde HZ University vlastně je?

Jak to na HZ University vypadá?